Бібліятэка, медыятэка

Галоўная задача любой школьнай бібліятэкі як інфармацыйнага цэнтра - аказанне дапамогі навучэнцам і настаўнікам у адукацыйным працэсе.

І першакласнік, і выпускнік школы, і педагог, і дырэктар навучальнай установы залучаны ў агульную арбіту, імя якой адукацыя. Даказана, што супрацоўніцтва бібліятэкараў і настаўнікаў садзейнічае павышэнню ўзроўню пісьменнасці навучэнцаў, садзейнічае развіццю навыкаў чытання, запамінання, а таксама выпрацоўцы ўмення карыстацца інфармацыйна-камунікатыўнымі тэхналогіямі.

Без добрай бібліятэкі школа не зможа выконваць на высокім узроўні свае адукацыйныя і выхаваўчыя функцыі. Бо школьная бібліятэка прывівае навучэнцам запатрабаванне ў сталай самаадукацыі, развівае ўяўленне, выхоўвае грамадзянскую адказнасць.

Да вашых паслуг:

Абанемент

•дзе вы можаце ўзяць кнігі па праграме

•выбраць кнігу для чытання ў вольны час

•атрымаць кансультацыю бібліятэкара

Чытальная зала, дзе створаны ўмовы для працы (падрыхтоўка рэфератаў, паведамленняў) і правядзення вольнага часу